Türkiye’de Diş Yaptırmanın Çeşitleri Ve Fiyatları Nedir?

Yapılan bazı araştırma ve istatistikler Türkiye’de diş ve ağız sağlığının yeterince önemsenmediğini göstermektedir. Diş macunu ve diş fırçası kullanma, diş fırçasını zamanında değiştirme ve düzenli olarak diş hekimlerine kontrole gitme konusu da çok iç açıcı değildir. Diş hekimine ancak dayanılmaz diş ağrıları yaşadığında giden birçok kişi bulunmaktadır. Oysaki diş sağlığını korumak için fazla zaman harcamaya gerek yoktur. Mantıklı düşünüldüğünde görülecektir ki oluşan çürükleri ve diş kayıpları gibi sorunları tedavi etmek ağız ve diş bakımı yapmaktan daha zahmetli, pahalı ve zaman alıcıdır. Eksik ve bozuk dişler, çürükler vücuttaki diğer sistemleri de olumsuz etkileyebileceği için dikkatli olunmalı ve gerektiği zaman tedavisi geciktirilmemelidir.

Türkiye’de Diş Yaptırma İmkânı
Türkiye’de diş hekimlerinin bilgi, beceri ve kullandıkları teknolojiler, malzemeler diğer ülkelerle yarış edebilecek düzeydedir. Sadece büyük şehirler değil diğer il ve ilçelerde diş sorunlarında rahatlıkla gidilebilecek doktor ve klinikler bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle diş çürüğü sorunu fazladır. İlerleyen yaşlarda da ağız bakımı yapmayan birçok kişi dişlerinin bir ya da daha çoğunu kaybedip köprü veya protez gibi işlemler yaptırmak zorunda kalmaktadır. Güvenerek kendimizi teslim edebileceğimiz diş hekimleri olduğunu bilmek rahatlatıcıdır.

Diş Tedavi Seçenekleri
Hekimlere yansıyan diş problemlerinin çoğu çürüklerdir. Bazı çürük dişler dolgu ile tedavi edilebilirken bazılarında kanal tedavisi gerekmektedir. Dişlerde kırık ve çatlaklara da çok rastlanmaktadır. Bu tip sorunlar diş etleriyle ilgili başka sorunlar doğurur. Kırık, düzeni bozuk, çapraşık dişler için porselen laminate veneer denilen yaprak porselen kaplamalar, zirkonyum, metal destekli kaplamalar ya da full porselen kaplamalar yapılabilmektedir. Kaybedilen, hiç olmayan dişlerin yerine implant dişler de yapılarak kişilerin daha sağlıklı, estetik, daha rahat ve mutlu olması sağlanmaktadır.

Türkiye’de Diş Yaptırma Fiyatları
Diş sorunlarında gidilebilecek diş hastaneleri ve birçok özel diş kliniği mevcuttur. Araştırma ve tavsiyeler üzerine istenen doktora gidilip muayene ve tedavi yapılabilmektedir. Sigortalar bazı diş tedavilerinin bir kısmını,karşılamaktadır. Özel kliniklerde dolgu, protez, porselen köprü, implant gibi tedavilerin fiyatları daha yüksektir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız