Türkiye’de İmplant Klinikleri Nerededir?

İmplant tedavisinden yararlanmak için Türkiye’de implant klinikleri nerededir sorusuna yanıt arıyorsanız; sizlerin bu sorunuza cevap verecek ve implant tedavi süreci ile ilgili sizleri aydınlatacak bir yazı ile karşındayız.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı kısaca eksik diş ya da dişlerin yerine çene kemiğine tutturulan vidalar yardımı ile eksik dişlerin tamamlanması işlemidir. Yaklaşık 3 ay kadar bir süre içerisinde implant çene kemiğine tamamen tutunarak; üzerine yapılacak protez için hazır hale gelir.

İmplant Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir?

İmplantın gerçekleştirildiği durumlar şu şekildedir:

· Tek diş eksikliği

· Birden fazla diş eksikliği

· Ağızda hiçbir diş olmadığı

İmplant İçin Gerekli Olan Kriterler

Çene kemiğinin yeterli yükseklikte ve kalınlıkta olması gerekmektedir. Bu nedenle çene kemiğinin yeterli yükseklikte ve kalınlıkta olmadığı durumlarda gerçekleştirilen operasyonlar ile çene kemiği implant operasyonu için hazırlanmaktadır.

İmplant İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

İmplant için üst yaş sınırlaması olmamak ile birlikte; gelişimini ve büyümesini tamamlamamış çocuklarda ve gençlerde genellikle implant tedavisi tercih edilmemektedir.

İmplant Tedavisi Sırasında Ağrı Olur Mu?

İmplant tedavisi sırasında lokal anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı yaşamanız mümkün değildir. Eğer hastanın isteği ve doktorun tercihi genel anesteziden yana olursa genel anestezi de gerçekleştirilebilir. İşlemin ardından ilk gün ağrı hissedebilseniz de doktorunuzun vereceği ağrı kesiciler ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz.

İmplant Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant diş tedavisinin ardından implantın ömrünün uzun olması ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaması amacı ile implantın temizliğine özen göstermek gerekmektedir. Diş hekiminiz operasyonun ardından size ağız bakımı ile ilgili bilgi verecek ve her 3 aya bir periyodik kontrollere gelmenizi isteyecektir.

İmplantların Ömrü Ne Kadar?

İmplantların ömrü kullanıcının gerçekleştirdiği diş temizliği ve bakımına göre değişim göstermektedir.

İmplant Diş Klinikleri Nerededir?

İmplant diş klinikleri yaşadığınız yere göre değişim göstermektedir. İmplant diş kliniği diş hastanesi bünyesi altında bulunabileceği gibi ayrıca implant kliniklerine de rastlamak mümkündür. Bu nedenle, yaşadığınız yerdeki implant diş kliniklerini ayrıntılı bir şekilde araştırarak uzman diş hekimlerinin hizmet verdiği implant kliniklerini tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız