Ataşehir Uzman Diş Doktoru

Ataşehir Uzman Diş Doktoru

Eğer siz de Ataşehir’de yaşıyor veya yakın çevresinde ikamet ediyorsanız, size tavsiyemiz Ataşehir Uzman Diş Doktoru Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’tir. Kendisi, çene cerrahisi ve implantoloji alanında uzmanlaşmış başarılı bir diş hekimidir. Kendisi, İstanbul İmplantoloji kliniğinde hizmet vermektedir.

Diş sağlığı, genel sağlığımızın ve yaşam kalitemizin önemli bir parçasıdır. Dişlerimiz, hem beslenmemizi hem de iletişimimizi etkiler. Ek olarak, gülüşümüz, kendimize olan güvenimizi ve sosyal ilişkilerimizi de belirler. Bu sebeple, dişlerimize gereken özeni göstermeli ve düzenli olarak diş hekimine başvurmalıyız.

Diş hekimi seçimi, diş sağlığımız için kritik bir karardır. Diş hekimimizin, hem bilgi hem de deneyim bakımından yeterli olması gerekir. Aynı zamanda, diş hekimimizin, ileri teknoloji ekipmanlara ve modern tedavi yöntemlerine sahip olması da önemlidir.

İstanbul İmplantoloji, Ataşehir’de bulunan modern ve konforlu bir diş kliniğidir. Burada, implant tedavileri, estetik diş hekimliği, çene cerrahisi, dişeti hastalıkları ve cerrahisi gibi pek çok alanda uzman hekimler tarafından yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK Kimdir?

Dr. Tolga Gülçiçek, 1977 yılında Türkiye’nin başkenti Ankara’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girdi. Beş yıl süren lisans eğitimini 2000 yılında başarıyla bitiren Dr. Gülçiçek, aynı fakültede Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yapmak için girdiği sınava birinci olarak girmeye hak kazandı.

2002 yılında, uzmanlık eğitimi sırasında, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Anesteziyoloji, KBB ve Plastik Cerrahi Anabilim dallarında 8 aylık rotasyon eğitimi aldı. Ardından eğitimine 6 ay boyunca İngiltere’nin başkenti Londra’da devam etti.

2005 yılında ABD’de University of Michigan Hospital ve Mott Children Hospital’da misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte Prof.Dr. Joseph I. Helman ve 2010 yılında vefat eden Prof.Dr. L. George Upton ile birlikte çok sayıda ileri seviye operasyona katılım sağladı.

2006 yılı Mayıs ayında doktorasını tamamlayarak Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi uzmanı oldu. Aynı yıl Ağustos ayında askerlik görevine başladı ve 2007 Ağustos ayına kadar Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu Eğitim ve Tümen Komutanlığı’nda Yedek Subay Diş Hekimi olarak çalıştı. 2011 yılı Mart ayında Hollanda’nın Groningen şehrindeki University Medical Center Groningen’de (UMCG) misafir çene cerrahisi uzmanı olarak görev aldı ve çok sayıda ileri seviye operasyona katkıda bulundu.

2012 yılı Mayıs ayında Danimarka’nın Aarhus şehrindeki Aarhus Üniversitesi Hastanesi’nde misafir çene cerrahisi uzmanı olarak çalıştı ve Ortognatik cerrahi ve kalça kemiğinden (iliac) kemik nakli operasyonlarına iştirak etti. 2012 yılı Eylül ayında Almanya’nın Siegen şehrindeki Jung-Stilling Hastanesi’nde Prof.Dr. Berthold H. Hell ile birlikte ileri seviye çene cerrahisi ve kalça kemiğinden kemik nakli operasyonlarına katıldı.

2013 yılında İtalya’nın Parma şehrindeki Poliambulatorio Dalla Rosa Prati Hastanesi’nde Dr. Andrea Menoni’nin daveti üzerine çok sayıda operasyona katılma fırsatı buldu. Dr. Menoni tarafından geliştirilen ve beyin cerrahisinde de kullanılan özel bir cihazla uygulanan BOX TECHNIQUE adlı yeni bir kemik arttırma cerrahisini Dr. Anrea Menoni ile birlikte öğrenerek Türkiye’ye getiren ilk kişi oldu. Bu yöntem sayesinde implant yapılması mümkün olmayan derecede şiddetli çene kemiği kaybına uğramış hastalarda yeni kemik oluşturulabilmektedir.

2017 yılında Almanya’nın Reclinghausen şehrindeki Klinikum West hastanesinde Prof. Dr. Harald Eufinger ve ekibi ile birlikte çok sayıda ileri seviye operasyona katıldı.

2007 yılı Kasım ayından beri İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunan kendi kliniğinde İmplantoloji, Ağız ve Çene Cerrahisi, Ağız içi Kemik Nakli Cerrahileri, Kalça Kemiği (iliac kemik) gibi ileri seviye Kemik Greft Nakilleri ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında hizmet vermektedir.

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Derneği, Türk Oral İmplantoloji Derneği, Osseointegrasyon Derneği ve Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin üyesidir.

Dr. Tolga Gülçiçek, evli ve üç kız babasıdır. Boş zamanlarında CMAS ve PADI (OWD) Açık Deniz Dalgıcı bröveleriyle dalış, sualtı fotoğrafçılığı ve yüzme gibi aktivitelerle ilgilenmektedir.

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK Hangi Tedavileri Yapmaktadır?

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, çene cerrahisi ve implantoloji alanında uzmanlaşmış bir diş hekimidir. Bu alanda pek çok tedavi yöntemine hakimdir.

İmplant Tedavileri

Eksik dişlerin yerine titanyumdan yapay diş kökleri yerleştirilerek doğal görünümlü ve fonksiyonel dişlere sahip olmayı sağlayan tedavi yöntemidir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, implant tedavilerinde son teknoloji sistemleri kullanmakta ve hastalarına en uygun implant çözümünü sunmaktadır.

All On Four Tedavisi

Tam dişsiz hastalarda sadece dört implant kullanarak sabit protez yapılmasını sağlayan ileri bir implant tekniğidir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, bu tekniği başarıyla uygulamakta ve hastalarına bir günde yeni dişlere kavuşma imkanı sunmaktadır.

SUBPERİOSTEAL İMPLANT

Subperiosteal İmplant, ağız içerisinde yeterli kemik desteğine sahip olmayan kişilere uygulanan yeni nesil bir implant yöntemidir.

Subperiostal, yani kişiye özel uygulanan implant yönteminde, dijital diş hekimliği uygulamaları kullanılır ve kişinin çene yapısına göre özel uygulanır.

İmplanttaki gelişimde artık son nokta diyebiliriz Özellikle kemik yetersizliği son noktaya ulaşmış hastalarda çok büyük kemik nakillerine Kalça kemiği , ağız içerisinden vs gerek kalmadan ve hastayı aşırı yormadan yapılan bir sistemdir.

Kemik Erimelerinde İmplant

Uzun süreli protez kullanımı, diş eti iltihapları veya travmatik olaylar sonucunda çene kemiğinde erime oluşabilir. Bu durumda implant yapılması zorlaşabilir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, kemik erimesi olan hastalarda da implant yapabilmek için çeşitli yöntemler uygulamaktadır.

Kemik Grefti

Çene kemiğine yeterli kalınlık ve yükseklik sağlamak için başka bir bölgeden veya dışarıdan alınan kemik parçalarının eklenmesi işlemidir. Kemik grefti, implant yapılacak bölgeye yerleştirilir ve bir süre beklenir. Kemik grefti, çene kemiği ile kaynaştıktan sonra implant yapılabilir.

Sinüs Lifting

Üst çenede arka bölgede bulunan sinüs boşluğunun altına kemik grefti yerleştirilerek implant yapılacak bölgenin yükseltilmesi işlemidir. Sinüs lifting, üst çenede kemik erimesi olan hastalarda implant yapılmasına yardımcı olur.

Estetik Diş Hekimliği

Gülüş tasarımı, diş beyazlatma, lamina porselen, zirkonyum kaplama, kompozit bonding gibi tedavileri kapsayan diş hekimliği dalıdır. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, estetik diş hekimliği alanında da uzmanlaşmıştır. Hastalarının gülüşlerini analiz ederek en uygun estetik tedavi planını hazırlamakta ve uygulamaktadır.

Çene Cerrahisi

Çene kemiği ile ilgili doğumsal veya sonradan oluşan sorunların cerrahi olarak düzeltilmesini sağlayan diş hekimliği dalıdır. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, çene cerrahisi alanında da pek çok başarılı operasyona imza atmıştır.

Çene Kistleri ve Tümörleri

Çene kemiğinde oluşan kist veya tümörlerin cerrahi olarak alınması işlemidir. Çene kistleri ve tümörleri, erken teşhis edilmezse çene kemiğinde hasara ve diş kaybına neden olabilir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, çene kistleri ve tümörleri olan hastaların tedavisinde son teknoloji cihazlar kullanmakta ve en az invaziv yöntemleri tercih etmektedir.

Yumuşak Doku Cerrahisi

Diş eti veya ağız içindeki yumuşak dokuların cerrahi olarak düzeltilmesi işlemidir. Yumuşak doku cerrahisi, diş eti çekilmeleri, frenulum bağları, dil bağı gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, yumuşak doku cerrahisi alanında da deneyimli bir hekimdir. Hastalarına ağrısız ve konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır.

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’i Neden Tercih Etmelisiniz?

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’i tercih etmeniz için pek çok sebep vardır.

Uzmanlık ve Deneyim

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, çene cerrahisi ve implantoloji alanında uzmanlaşmış bir diş hekimidir. 20 yılı aşkın bir süredir bu alanda hizmet vermektedir. Binlerce hastaya başarılı tedaviler uygulamıştır.

Teknoloji ve Kalite

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, tedavilerinde son teknoloji cihazlar ve malzemeler kullanmaktadır. İmplant sistemleri, porselen kaplamalar, dijital röntgenler, 3D tomografi gibi en gelişmiş ekipmanlara sahiptir. Tedavilerinde uluslararası standartlara uygun kalite ve hijyen kurallarına dikkat etmektedir.

Güven ve Memnuniyet

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, hastalarına güven veren bir hekimdir. Hastalarının beklenti ve ihtiyaçlarını dinleyerek en uygun tedavi planını hazırlamaktadır. Tedavi sürecinde hastalarını bilgilendirerek rahatlatmaktadır. Tedavi sonrasında da hastalarının takibini yaparak memnuniyetini sağlamaktadır.

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’e Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’e ulaşmak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

Adres: Ataşehir Bulvarı 49.Ada Kamelya1 Sitesi 4.Blok Daire 4 Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0530 407 35 94 veya 0216 455 50 00
E-posta: info@istanbulimplantoloji.com

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK’e randevu almak için telefon numaralarından veya web sitesinden online randevu formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Ataşehir Uzman Diş Doktoru Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK ile sağlıklı ve estetik gülüşlere kavuşmak için daha fazla beklemeyin! Hemen arayın veya randevu alın.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız